Blog

Diş Beyazlatmaktan Korkmayın

Diş Beyazlatmaktan Korkmayın

Günümüzde estetik kaygının artmasıyla beraber sadece sağlıklı dişlere sahip olmak yeterli gelmemektedir. Kozmetik işlemlere olan talep artmaktadır. Diş rengi estetik beklentinin önemli faktörlerinden biridir.

Kanal Tedavisi Hakkında

Kanal Tedavisi Hakkında

Derin çürük veya travma nedeniyle pulpanın iyileşmeyecek düzeyde zarar görmesi ve canlılığına kaybetmesi durumunda yapılması gereken bir tedavidir. Kanal tedavisi dişin içindeki sinirlerin alınması, kök kanalların şekillendirilip temizlenmesi ardıntan genişletilmiş kanalların doldurulmasıdır.

Diş Taşı Temizligi Dişe Zarar Verir mi?

Diş Taşı Temizligi Dişe Zarar Verir mi?

Diş taşları dişler düzgün fırçalanmadığında diş yüzeyinde kalan plak tabakası ile tükürüğün birleşmesi ile oluşur. Bu derecesine göre büyüklükler gösterebilir, bazen o kadar büyük diş taşları oluyor ki diş etlerini hatta kemiği itekliyor, yani aslında kök yüzeyi çıkmış oluyor.

Diş Çekiminden Sonra Yapılması Gerekenler

Diş Çekiminden Sonra Yapılması Gerekenler

Herkes bir gün bir klinikte dişini çektiriyor, ama sonra ne yapması gerektiğini biliyor mu? Bence hayır. O anın vermiş olduğu heyecanla hekim dinlenmiyor, ya da çok yapılması gereken şey olduğu için bir kısmı atlanıyor. Yapılması gereken her şeyi burda anlatıyoruz.

Diş Beyazlatma Dişe Zarar Verir mi?

Diş Beyazlatma Dişe Zarar Verir mi?

Herkesin merak ettiği, halk arasında yanlış yorumlanan hatta bazı meslektaşlarımızın bile yanlış yorumladığı konuya açıklık getirmek isteriz. Diş beyazlatma dişe zarar verir mi? Cevabımız tabii ki HAYIR.

Diş Fırçası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş Fırçası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş fırçasının bilinmesi gereken özellikleri vardır ve bu özelliklere uygun olarak diş fırçası seçimi yapılmalıdır. İdeal bir diş fırçası orta sertlikte olmalıdır. Ne çok sert nede çok yumuşak kıllara sahip olmalıdır. Her zaman yuvarlatılmış naylon kıllardan yana tercih yapılmalıdır. Fırça başı ise küçük olmalıdır. Küçük başlı fırçalarda her zaman daha iyi bir fırçalama yapılabilmektedir.

Diş Fırçalama Teknikleri

Diş Fırçalama Teknikleri

Diş fırçalamayı bilip, doğru şekilde uygulamak sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak için büyük önem taşımaktadır. Çünkü yanlış diş fırçalama uygulamaları yeterli faydayı sağlamayacağı gibi, dişlerimize zarar da verebilmektedir. Diş fırçaları ile diş fırçalamanın...

Ağız Kokusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ağız Kokusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ağız kokusu bir sağlık sorunu mudur ve hangi sıklıkta görülür? Ağız kokusu genellikle besin maddeleri ve diğer maddelerin bakteriler tarafından yıkımı sonucunda ortaya çıkar. Ağız kokusu kişilerin ağız sağlığı hakkında bilgi veren önemli bir faktör. Popülasyonun büyük...

İLETİŞİM

Çekmeköy: Güngören Mahallesi, Turgut Özal Cad. No:73, 34788 Çekmeköy/İstanbul

Çağrı Merkezi: 444 39 77

E-posta: info@discimistanbul.com.tr

WhatsApp chat