fbpx Skip to main content

Ağız Bakımı ve Önleyici Tedaviler

Ağız ve diş sağlığınıza önem vererek, diş çürükleri, diş eti iltihabı, ve diğer diş problemleriyle karşılaşma riskinizi azaltabilirsiniz.

444 39 77

Düzenli ağız ve diş bakımı, dişlerinizi sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Diş eti hastalıkları, diş çürümeleri ve ağız sorunlarını önlemek için diş bakımınıza önem verin.

Günlük fırçalama ve diş temizliği gibi birçok önleyici yöntem vardır. Bu uygulamalar dişlerin temiz, sağlam ve beyaz olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Çocuklara erken yaşlarda uygun ağız hijyeni öğretilmelidir.

Dişlerinizi sağlıklı tutmak için yapmanız gerekenler:

Dişlerinizi Her Gün Fırçalayın

Günde iki kere dişlerinizi fırçalayın. Çoğu insan diş fırçalarını yılda üç ila dört kez veya fırça kılları yıpranmaya başladığı zaman değiştirmelidir. Dilini fırçalamayı unutma. Bu, bakterileri ağzınızdan çıkarmaya ve ayrıca nefesini ferahlatmaya yardımcı olur.

Diş İpi Kullanmayı Unutmayın

Diş ipi dişleri arasındaki dar alanları temizlemeye yardımcı olur. Diş telleriniz varsa, metal braketler arasında geçiş yapmak için arayüz fırçası kullanmanız gerekebilir. Diş ipi kullanımını ağız bakımı rutini haline getirin. Bir sonraki diş randevunuzda, diş hekiminize diş ipi kullanımını size göstermesi talebinde bulunun.

Dişçinizi Ziyaret Edin

Dişlerde veya diş etlerinde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için diş hekiminizi yılda en az iki kez muayene etmelisiniz. Diş problemleri için yüksek risk altındaysanız, daha sık dişhekimi ziyaretlerinden faydalanabilirsiniz. Diş problemleri için düşük risk altındaysanız, yılda iki kez diş temizletmek için dişçinizi ziyaret edin.

Dengeli Beslenin

Dengeli beslenmek de dişlerinizi korumanıza yardımcı olur. Beyaz ekmek gibi basit karbonhidratlar ve şeker alımınızı sınırlayın ve gün boyunca bol su içirin. Vitaminler ağız sağlığı için önemlidir. Sağlıklı bir gülümseme için ihtiyacınız olan tüm vitaminleri alacağınız bir beslenme planı uygulayın.

Önleyici Tedavi Uygulamalarımız

Diş Taşı Temizliği

Ağız Kokusu

Hassas Dişler

Röntgen

Randevu Al