fbpx Skip to main content

All On 4 İmplant Tekniği

All-on-4 implant tedavisiyle yaşamınızı değiştirin! Tam bir ağız restorasyonu için hızlı ve etkili bir yol. Şimdi randevu alın, kesintisiz bir gülüşün keyfini çıkarın!

444 39 77

Dört implant tekniği de denir. İmplant işlemi, diş kemiği açılarak içerisine yerleştirilen vida şeklindeki metalin yerleştirilip üzerine kaplama yapılması işlemidir. All on four implant, doğal dişi bulunmayan, tam dişsiz hastalara uygulanabilir bir işlemdir. Belirlenen bölgelere toplamda dört adet implant yerleştirilmesi ile uygulama yapılır.

Cerrahi ve diş protezi işlemi olmak üzere iki aşamada gerçekleşir.

All On 4 İmplant Tekniği Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama hiç dişi olmayan hastalarda kolaylıkla uygulanır. Sabit bir köprü işlemi için belirli bölgelerde dört adet implant olması gerekir. Ön dişte sert alan tespit edilip iki tane implant yerleştirilir. Kalan 2 implantta çene kemiğine yakın ve hareketi zorlaştırmayacak yere yerleştirilir. Ardından implantların üzerine kronlar yada köprü yerleştirilir. Hasta muayeneden dişsiz ayrılmaz.

Geçici dişler yerleştirilip hasta zor durumda bırakılmaz. Ancak geleneksel implant uygulamasında 6 ay ile 8 aya kadar iyileşme, adapte olma süreci yaşanır. Bu yönüyle 4 implant tekniği daha avantajlıdır.

İlk muayenede hastanın ölçüsü alındığı için implant yerleştirildikten sonra beklemeden geçici protezler implant üzerine takılır.

All On 4 implant İle Geleneksel Yöntem Karşılaştırması

 • Geleneksel implantta 4 ile 8 arası implant uygulanırken;
  All on 4 implant tekniğinde bu sayı sadece 4’tür.
 • Geleneksel implant daha maliyetli iken;
  All on 4 implant, az kullanıldığı için daha uygundur.
 • Genelde kemik grefti uygulanırken;
  All on 4 implant için bu gerekli değildir.
 • Geleneksel implant süresi 6 ile 10 ay kadar beklenilmektedir.
  All on 4 implant, 3 ay kadardır.
 • Geleneksel implant için ciddi cerrahi müdahale gerekirken;
  All on 4 implant için daha az işlem yapılır. Bu da maliyetten tasarruf demektir.
 • Geleneksel implant yapımında geçici protezler kullanılmazken;
  All on 4 implant için böyle bir sorun yoktur. İmplant yerleştirildikten sonra geçici protez takılır. Böylece hasta aylarca mağdur edilmemiş olur.

All On 4 İmplant Tekniği Kimlere Uygulanır?

Yeterli kemik hacmine sahip, tehlike arz eden rahatsızlığı olmayan, tam dişsiz(hiç dişi olmayan), yada kısmi diş kaybı olan, dişlerini kaybetme tehlikesi bulunan herkes yaptırabilir. Burada tehlikeli rahatsızlık ibaresini, diyabet hastaları, yüksek tansiyon hastaları gibi diş yapımı doktor izni ile yapılan hastalar kast edilmiştir.

All On Four İmplant Yapımından Sonra Ağrı Olur Mu?

İşlem sırasında kesinlikle ağrı hissedilmez. Ancak uyuşma sonrası dişe uygulanan işlemlerin yerlerinde hafif ağrılar ve şişkinlik olabilir. Ancak bu dayanılmaz bir ağrı değildir. Önlem amaçlı hekiminiz uygun, ağrıyı kesen ilaçlar yazar. Bu ilaçları düzenli kullandığınız takdirde sorun yaşamazsınız. Bazı hastalarda hiç ağrı ve şişlik hissedilmez. Bu biraz da kişi bünyesine bağlıdır.

All On 4 İmplant Fiyatları

Cerrahi işlemler, implant sayısı, üst diş yapım malzemesi, diş sayısı, tedavi yöntemleri gibi etmenler fiyatın değişken olmasına neden olur. Kişiye özel fiyat almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Randevu Al