fbpx Skip to main content

E-Max Porselen

E-max porselen kaplamalarla gülüşünüzü mükemmelleştirin! Şimdi randevu alın, doğal ve parlak bir gülümsemenin keyfini çıkarın.

444 39 77

Maksimum estetik, anlamına gelmektedir. En iyi porselen kaplama denebilir. Zirkonyum ya da metal kaplamalara nazaran daha hassastır. Bu nedenle her bölgeye uygulanmaz. Ancak estetik kaygı taşıyan kişilerde bu uygulama bulunmaz bir fırsattır.

EMax Yöntemi

Bu uygulamanın en büyük avantajı metal kullanılmıyor olmasıdır. Özellikle de metale alerjisi olan hastalar için kullanılır. Bunun yanında görsellik amaçlı da emax porselen önerilir.

Uygulama sırasında metal kullanılmaz. Diğer kaplama yöntemlerinde kullanılan malzemeler nedeni ile yapay bir görüntü oluşur. Emax porselenin yapısı şeffaf ve doğala yakın bir renktedir.

Metal içerikli kaplamalarla kıyaslandığında emax porselenin yüzeyi leke ve plak oluşumuna karşı korunaklıdır.

Ölçü almadan diş şekline kadar her aşamada teknolojiden yardım alınır. Hassas bir çalışma gerektirir.

E-max Porselen Avantajları

En avantajlı yönlerinden bir tanesi, estetik bir görünümü olmasıdır. Diğer yandan metal içermediğinden alerjik reaksiyona sebebiyet vermiyor oluşu. Diş etinde ve yapılan dişlerin kenarlarında meydana gelen morumsu renk oluşumu ile karşılaşılmaz.

Başka bir özelliği ise diş yapısına zarar vermemesidir. İçeriğindeki maddeler diş ile en uyumlu yapılardandır.

Işık geçirgenliği olduğu için mat görünüm olmaz.

Renk seçenekleri oldukça fazladır. Dış yapısı kaygan ve pürüzsüzdür. Diş hassasiyetini en az seviyeye indirger.

Kaygan yüzeyi tartar oluşumu neredeyse engeller. Bu da diş eti rahatsızlıklarının meydana gelmesinin önüne geçer.

E-max Porselen Dezavantajları

Metal hiçbir madde kullanılmaması nedeni ile arka öğütücü dişlerde tercih edilmez. Metal kullanılan kaplamalara göre biraz daha maliyetlidir.

Ancak görselliği ilk sırada tutanlar için bu miktar çok değildir.

E-Max Porselen Kimlere Uygulanır?

Bu işlem çürük, kırık dişler için değil daha çok görsellik için tercih ediliyor. Özellikle de ön dişlerde uygulanma oranı oldukça fazladır. Biçimi bozulmuş dişlerde, hastayı rahatsız eden görüntülü diş dizilerinde en sık başvurulan yöntemlerden bir tanesi e-max porselendir.

E-max Porselen Neden Tüm Dişlerde Uygulanmıyor?

E-max uygulaması, uzun diş kayıpları olan hastalarda pek fazla tercih edilmez. Bunun nedeni; uzun diş boşluğu yapımına uygun olmamasıdır. Özellikle de arka öğütücü dişlerde sağlamlık baz alındığı için metal içerikli kaplamalar tercih edilir. E-max, yapısı gereği ön kesici dişlerin yapısına daha uygundur. Görsel olarak da estetik kaygı nedeni ile e-max yaptıran hastalarda ön ve görünen dişlere uygulanır.

E-max Porselen Ne Kadar Süre Kullanılır?

Bu soruya net bir cevap vermek zor. Ancak temizlik ve ağız bakımı düzenli yapıldığı takdirde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Senede iki kez dişin durumunu kontrol ettirmeniz de kullanım süresini arttıracaktır. Erken müdahale gerektiren dokunuşlar oldukça önemlidir.

E-max Porselen Fiyatları

Uygulanacak diş sayısı, tek uygulama olup olmayacağı gibi kişiden kişiye değişen özellikler baz alınarak fiyat belirlenir. Kişiye özel fiyat almak için aşağıdaki formu doldurarak iletebilirsiniz.

Randevu Al