Misafirlerimizden Notlar

Kadıköy’den güzel bir mektup var

Merhabalar,

Bu mesajı yazmamın iki önemli nedeni söyleyeyim öncelikle; ilki, bu yeni şubenizde, yeni bir mahallede, kısmen yeni müşterilerle, “işlerin nasıl gittiğine” dair müşteriden geribildirimleri duymanın, sizlere faydalı olacağına inanıyorum. İkincisi, biraz daha kişisel olarak, sağlık konusunda kendimi emanet ettiğim hekimleri elimden geldiğince özenle seçmeye çalışırım ve bunlarla ilişkilerimi de önemserim.

Ayrıca, sözlü söylemek yerine yazarak, oldukça yoğun günlük programınız içinde zamanınızı almamış olduk ve belki bunu diğer yöneticiler/çalışanlar ile paylaşmak isterseniz, elektronik ortamda daha kolay olacaktır.

Kısa bir “hasta profili”: Aile diş hekimimizin (yaklaşık 40 yıllık) artık 70’li yaşlarının sonunda olması ve 5 sene önce, hayatının kalanını Ayvalık’ta geçirmeye karar vermesi; son 5 yıldaki tedavilerimi yapan daha genç yaşlardaki hekimin de şehir değiştirmesi nedeniyle, şimdiki tedavim için yeni bir kurum arayışındaydım. Bu süreçte, çevreden tavsiyelerle, kendi araştırmalarımla, pek çok bilinen hekim/kurum görüşü aldım. Bunlardan bir kısmının bırakın tedaviyi, dokunmasına dahi izin veremezdim, bir kısmı ise sadece yetersizdi..

Dişçimİstanbul’daki deneyimlerime gelince;

Ø  Fikir almak üzere geldiğim ilk seferde, bana, “yapmanız gerekenin ne olduğunu ve bunu yapabileceğinizi iyi bildiğiniz”  hissi verdiniz. (Söyledikleriniz kadar, belki daha çok, kendi hissim) Bu, -hekim olarak hasta karşısında büyüklenme hatasına düşmeden- “mesleğinde kendine güvenmektir” ve önemlidir, çünkü karşınızdakine direkt geçer ve onun da size güvenmesini sağlar. Buna rağmen, sizden sonra da görüşmelerim oldu ve bu hissimde yanılıp yanılmadığımın sağlaması oldular.

Ø  Aile hekimimizden sonra çalıştığımız hekimin, bilgi ve teknik olarak başarılı olmakla birlikte, “eh.. demek ki genç hekimler bunu ancak zamanla, tecrübe ile kazanıyorlar.. ya da belki hiç kazanmıyorlar” diye üzülüp, özlemini çektiğim bir  “hafif” el beceriniz var; bu, cerrahlar gibi, oldukça ayırtedici bir özellik. Size bunun hastada nasıl hissettirdiğini şöyle açıklayayım; tedaviden kalktığınızda “açık beyin ameliyatı” olmuş gibi hissettiğiniz, hırpalandığınız zamanlar olur; buna karşılık, sonrasını bırakın, tedavi sırasında dahi, çalıştığınızı bilmesem, orada olduğunuzu hissetmediğim bir süreçtir (Anestezi dışı süreler tabi J). Eğer bu, “sonradan edinilebilen” bir özellikse, tüm diş hekimleri buna sahip olmaya gayret etmelidir bence.

Ø  Zamanlama konusunda, kendi programınızda sıkışıklık yaşamanıza rağmen, bana uyum göstermeniz gerçekten önemliydi (bilinçli miydi yoksa karışıklık mı oldu onu bilemem 😉 Bu ve beraberindeki kolay ulaşılabilirliğiniz ve hızlı geri dönüşleriniz, hastaya kendini kıymetli hissettiriyor.

Ø  Görüş alırken ve tedavilerde, işinizi severekheyecanla ve kendinizi adamışlıkla yaptığınızı gördüm. “Çözülemez, çekelim.. implant yapalım” gibi önerilerde bulunsaydınız, sizi  “kolaya kaçan ve kısa yoldan kazanç hedefli” hekim olarak görmeme neden olurdunuz. Dişe özen göstererek, korumayı tercih etmeniz, üzerinde zaman ve emek harcamaktan kaçınmamanız, ve belki biraz da risk almanız, sizi görüş aldığım diğer hekim/kurumlardan ayırdı. Üstelik dişlerimin genel durumu düşünüldüğünde, “potansiyel geniş kapsamlı hastayı kısa vadeli kazanç için kaybetmemek” hekimliğin yanında, ticari akıl değil midir?

Hangi  konuda olursa olsun, “işini sevmeyen” kişilerden hizmet almaktan, ya da onlarla çalışmaktan, işbirlikleri kurmaktan kaçınırım. Hekimleriniz, çalışanlarınız ve hizmetlilerinizin tümünün, “mutsuz” olanlarıyla ve bunu hastaya yansıtanlarıyla asla yürümeyin.

Bunları zaten tecrübelerinizle biliyor olabilirsiniz, yine de dile getirmek istedim, böylece genel yaklaşımlarınızın, hem hastalar tarafında nasıl algılandığını göstermek, hem de doğru yolda olduğunuzu, bunları korumanızı ve sürdürmenizi, şimdiki ya da ileride yeni katılacak, belki daha genç ekip arkadaşlarınıza da doğru kılavuzluk edecek, “faydası müşteri tarafından onaylanmış” göstergeler olarak kullanmanızı isterim.

Yazmamın bir diğer nedeni de şimdi oluştu; bence yukarıda anlattığım özellikleri taşıyan her çalışan kişi (bir çalışan olarak kendim de dahil, diş hekimim, doktorum, ya da restoranda servis yapan garson), bunları duymayı hak ediyordur.

Sizi kıskanmayacakları şekilde (ve alçakgönüllü kalarak!) ortaklar ve çalışanlarınızla da paylaşabilirsiniz 🙂

Yeni klinikte mutlu zamanlar ve hayırlı işler dilerim.

Çiğdem Ergün
Yapı Kredi

Ayda Hanım’da güzel sözler

Fiyatlar uygun, personel ilgili ve çok terbiyeli, doktorları son derece becerikli ve profesyonel, alet ekipman birinci sınıf… İnsan daha ne ister?

Ayda Güner

Beyhan Hanım’ın tavsiyesi

Güler yüzlü karşılama, hastaya ilgi, hoşgörülü yaklaşım vee uzman doktorlarıyla çok güzel bir diş hastanesi! Herkese tavsiye ederim.

Beyhan Hanım

Fatma Hanım’ın yorumu

@discimistanbul memnuniyetin ön planda olduğu harika bir yer.

Fatma Peker

Sanat!

Klinik değil adeta sanat galerisi @discimistanbul

Efe Bodur

Harika Gülümseme!

Başarının tesadüf olmadığının en büyük kanıtıdır Dişçim İstanbul ailesi. Doktorum Serhat Bey’e beni bugünkü harika gülümsememe kavuşturduğu için tabii ki güler yüzlü, ilgili tüm Dişçim İstanbul ekibine çok teşekkür ediyorum.

Hülya Yazlıkiçi Orhan

Avustralya’dan selam var!

Merhabalar. Ben gemici Hasan İpek. Tüm çalışan personelinizin yeni yılını kutlar sağlık sıhhat dolu hayırlı günler dilerim. Avustralya’dan selamlar.

Hasan İpek

MEMNUNiYET

Bir diş ağrısı için gidip sonrasında güzrl bir gülümsemeye sahip olmam için kahrımı çeken başta Doktorum Serhat Bey olmak üzere tüm ekibe teşekkürler. En kısa zaman da ailemin geri kalan bireylerini de kontrole götüreceğim

Gökçe Örkmez
TEKSAN AŞ

Teşekkürler

Geçmişte yaşadığım hekim kaynaklı travmanın ardından gelişen dişçi fobimi Dr. Yalçın Aydın’ın samimiyeti, açıklayıcı yaklaşımları ve sadece ünvan olarak değil gerçek anlamıyla bir hekim olması sayesinde yendim. Öte yandan güler yüzle yardımcı olan, hastanın fiziksel ve psikolojik olarak rahat etmesi için elinden geleni yapan samimi ancak bir o kadar da profesyonel kurum.

Burak Gönülşen

Gönül rahatlığıyla gidebilecek bir klinik.

Zorlu bir diş çekimi için korkarak gittim kliniğe. Gömülü ve yamuk bir 20 lik diş çekimini Mehmet bey başarılı bir şekilde çekti. Ne ağrı ne de şişlik oldu. Hiç korktuğum gibi olmadı. Boşuna o kadar panik yapmışım. Çekim esnasında da sürekli bilgilendiriyor psikolojik açıdan önemli bir nokta. Çalışan tüm ekip danışmadaki arkadaşlar, doktorun asistanı ve doktoru oldukça güleryüzlü, nazik ve çok kibarlar. Konu diş olunca insan biraz nazlanmak istiyor o konuda da doğru seçimi yapmışım 🙂 Bir diğer konu çok hijyenik tertemiz mis gibi bir klinik… Önce Mehmet beye sonra da tüm çalışanlarına teşekkür ederim. Gönül rahatlığıyla gidebilecek bir klinik.

Didem İnal

Tüm Dişçim İstanbul Ekibine Tekrar Teşekkür Ederim

Arkadaşımın tavsiyesi ile Dr. Serhat Özer ve ekibi ile 2016 yılında tanıştım.
Sizleri karşılayan danışmadaki arkadaşlarımdan yönetime kadar herkes çok güler yüzlü ve ilgili. Özellikle ortodonti tedavisi için Dr. Cihan Aydoğan’a, implant tedavisi için Dr. Mehmet Güner’e ve tüm uygulamalar için Dr. Serhat Özer’e gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.
Fiyat politikası için yorumların bir kısmına ben de katılıyorum. Fakat hem sağlığı hem de estetiği içinde barındırıyor diş tedavisi. Hatalı yapılan her işlemin geri dönüşü çok zor. Kıyaslamayı yaparken her kritere bakmak faydalı olacaktır.
Tüm Dişçim İstanbul ekibine tekrar teşekkür ederim.
Sevgiler,

Yasemin Demirci

Çok Mükemmel ve Temiz Bir Klinik

Çok mükemmel ve temiz bir klinik, her bir dişçi kendi alanında uzman ve resepsiyondakiler de oldukça ilgili. Neredeyse açıldığından beri tüm tedavi ve kontrollerimi burada yaptırıyorum. Kesinlikle çok iyi iş çıkartıyorlar.

Alev Ecevitoğlu

Herkese Öneririm

Diş ağrım dayanılmaz bir hal aldığı bir gece internetten randevu aldım 15 saniye falan sürdü ertesi sabah aradılar ve gittim. Serhat Bey’den randevu almıştım ama kendisini hiç tanımıyordum. Daha önce hiç kanal tedavisi yaptırmadığım için endişeliydim ama Serhat Bey sempatikliğiyle içimi rahatlattı. Nurcan Hanım’ın ellerinde kanal tedavisi ve 3 dolgu yaptırdım, hiç ağrı çekmedim. Profesyonel, samimi ve temiz bir ortam var herkese öneririm (:

Yağız Karşın

Gercekten Guvenebilirsinizz

bu zamana kadar bircok tedavi gordum,, hic bir sorun yasamadIIm,, basta hekimim Tuce Altan hnm olmak uzeree,, butun Discim Istanbul ailesine tesekkur ederim @

Tamer Akar

Teşekkür

Merhaba,

Taşdelen şubenizde 3 yıl önce Kanal tedavisi yaptırmıştım ve yaptırdığım günden beri hiç memnun değildim son dönemde ağrı yapmaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde polikliniğinize tekrar geldim ve bu sefer Doktorum Mehmet beydi. Açıkcası geldiğimde tereddütlerim vardı yine sorun yaşarmıyım diye. Kanal tedavisi olan dişime tekrar işlem yapıp porselen diş taktı yaptıralı 1 hafta oldu dişi taktığı günden itibaren dişimde ne ağrı ne sızı var sanki yıllardır dişi kullanıyorum gibi dişin varlığını bile hissetmiyorum. Emeklerinden ve ilgisinden dolayı öncelikle Dr Mehmet Güner ve kurumunuza sonsuz teşekkürler.

Sinem Güler
Teksan teknolojik ölçüm sistemleri

Teşekkürler😊

Başta sevgili Diş Hekimim Tuğba Uslu olmak üzere bütün hekimlere ve değerli çalışanlarına teşekkür ederim.Tedavi sürecim boyunca hem çok ilgili hem de çok profesyonel davranarak en iyi şekilde geçirmemi sağladılar.Tekrardan teşekkürler ve sevgiler❤️

Duygu önder

Çekmeköy Dişçim İstanbul çok başarılı

Çekmeköy Dişçim İstanbul çok başarılı doktorlarıyla iyi hizmet veriyor. Başka yerde kötü yapılan dişlerimin düzeltilmesi için başvurduğum tek yer burası.

serhat budak

Siz de yazin!

Zorunlu alan

Email adresiniz yayınlanmayacaktır.
Yazınızın başlığı
Hakkımızda ne düşünüyorsunuz?

İLETİŞİM

Çekmeköy: Güngören Mahallesi, Turgut Özal Cad. No:73, 34788 Çekmeköy/İstanbul

Çağrı Merkezi: 444 39 77

E-posta: info@discimistanbul.com.tr

WhatsApp chat